top of page
Search

Eestlased alustavad uue rahvusvahelise rohetehnoloogiate ärikiirendiga

Updated: Mar 15, 2021

Pressiteade

04/03/2021

Tallinn


2016. aastast on Cleantech ForEst enam kui 50-sse Eesti rohetehnoloogia iduettevõtte arengusse investeerinud üle 1 miljoni euro kes on omakorda tänaseks kaasanud üle 18 miljoni euro. Rohetehnoloogia valdkond ja startupide arv on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud, kuid ärikiirendid on jäänud suures osas samaks ning pigem laiahaardeliseks. Cleantech ForEst näeb oma kogemuse ja startupide tagasiside põhjal, et alustavad ettevõtted vajavad kiireks kasvuks sektorispetsiifilist lähenemist, mentoreid ja suuri valdkondlikke ettevõtteid, kellega koostööd ja pilootprojekte läbi viia.


Mis ühendab viimasel ajal uudiskünnist ületanud rohelisi iduettevõtteid Single.Earth, Woola ja Vok Bikes, aga ka varasematel aastatel roheliste iduettevõtete lipukandjateks olnud Roofit.solar, Gelatex Technologies, Reverse Resources, jt? Nad kõik astusid oma esimesi samme Cleantech Estonia iduettevõtete arenguprogrammide toel.


Sellest lähtuvalt on Eesti rohetehnoloogia iduettevõtete katusorganisatsioon Cleantech ForEst koostöös rohevaldkonna investoriga Sunly loonud uute, suure kasvupotentsiaaliga ettevõtete äriarendust ja investeeringuid pakkuva ärikiirendiprogrammi Beamline Accelerator.


Viimase paari aasta jooksul on keskkonnateemad ja Rohepööre pälvinud kogu ühiskonna tähelepanu. Rohetehnoloogia iduettevõtted on murdnud välja varasemalt IT ettevõtete poolt domineeritud laiema iduettevõtete maastiku äärealalt. Täna võib juba väita, et enamus iduettevõtteid on vähemalt osaliselt ka rohetehnoloogia ettevõtted. Kui mõned poliitikud ja arvamusliidrid räägivad vajadusest vähem tarbida ja saastada, pakkumata töötavaid lahendusi, siis ressursside efektiivsem kasutus ja taaskasutus, keskkonnamõju vähendamine ja samas kasvav elukvaliteet saavad tulla ainult koos roheinnovatsiooniga. Cleantech ForEst on oma sünnist saati üles ehitatud lahenduste leidmisele, arendamisele ja rahastamisele. Nähes ja tundes rohetehnoloogia sektori ja iduettevõtete kiiret arengut on oluline, et valdkonna iduettevõtete arendusele tuleb läheneda strateegiliselt ja süsteemselt. Enamus uudiskünnist ületavaid ükssarvikuid on kunagi oma teekonda alustanud sarnastest arenguprogrammidest. Meie nüüd hoolitseme selle eest, et järgmine ükssarvik oleks roheline.“ ütleb Cleantech ForEst tegevjuht Erki Ani.


Beamline Accelerator ärikiirendis paneb tiim tööle oma aastate jooksul kogutud teadmised roheinnovatsioonist, kaasatakse oma rahvusvahelist ekspertide ja partnerite võrgustikku ning annavad hoogu uute rohetehnoloogiate edulugude kasvule.


Beamline Accelerator esimese vooru teemadeks on tark energia ja tark linn. Innovaatiliste lahenduste arendamise algatusele õla alla pannud Sunly tegevjuht Priit Lepasepp toob välja, et „Energeetika sektoris uudsete äride algatamiseks on Eesti väga heas positsioonis nii IT sektoris paikneva pädevuse kui asjakohaste andmete kättesaadavuse tõttu. Tekitades riigist justkui inkubaatori, kus uuetel äridel on võimalik oma tooteid ja teenuseid katsetada ning luua kvaliteetne referents uutele turgudele sisenemiseks.“


Projektiideede vastuvõtt ärikiirendisse algab täna ning programmi vastuvõetud meeskonnad alustavad arenguprogrammis 1. juunist 2021. Programmi on kaasatud kümned eksperdid ja mentorid, aga ka valdkonna suurettevõtted, kes pakuvad alustavatele iduettevõtetele nii oma kogemusi kui ka koostöövõimalusi. Juba käivad ettevalmistused ka 2021. aasta lõpus alustava teise vooruga.


Lisainfo:

Erki Ani

Beamline Accelerator kaasasutaja

E-mail: erki@beamline.fund


Veebileht: https://www.beamline.fund


 

Cleantech ForEst is an Estonian non-profit that started their activity in year 2016 dealing with financing start-ups that develop green/clean technologies, promote environmental education and sustainability topics. Cleantech ForEst has hosted major start-up and accelerator programs such as Beamline Beta,  ClimateLaunchpad, EIT Climate-KIC Accelerator, Climathon and more. To learn more about possibilities of different green technology developments, contact the CEO of Cleantech ForEst Erki Ani by email erki@cleantechforest.ee.


#cleantech #beamline #accelerator

89 views0 comments
bottom of page