top of page
Search

Eesti roheidud said oma hääle Euroopas

Updated: Jul 12, 2021

PRESSITEADE

08.07.2021


Rahvusvaheline rohetehnoloogiaid ja keskkonnamõju vähendamist arendav organisatsioon Cleantech Group ja Bill Gates’i asutatud Breakthrough Ventures on koos ELi rohetehnoloogia investoritega loonud ELi rohevaldkonna esindusorganisatsiooni Cleantech for Europe. Üks asutajaliikmetest on ka Eesti roheidusid koondava katusorganisatsiooni Cleantech Estonia läbi

oma sõsarettevõtte, rohekiirendi Beamline Accelerator.

 

Cleantech for Europe eesmärk on luua ühine hääl ning anda poliitikutele ja teistele sidusrühmadele edasi järgmise põlvkonna puhastesse tehnoloogiatesse investeerimise olulisus.

Esimeste seas on algatusega liitunud kuus rohetehnoloogia riskikapitalifirmat, keda peetakse pioneerideks innovaatiliste vähese süsinikdioksiidiheitega ettevõtete rahastamisel. Kuus „Cleantech for Europe“ liidrit on: Beamline Accelerator (Eesti), Btov Industrial Tech Fund (Saksamaa), Inven Capital (Tšehhi), Munich Venture Partners (Saksamaa), Rockstart (Holland) ja SET Ventures (Holland). Need ettevõtted on kokku investeerinud enam kui 150-sse innovatiivsesse vähese süsinikdioksiidiheitega idufirmasse ja laienemisse, sealhulgas ülemaailmsed liidrid nagu Sonnen akude tootmisel ja Sunfire vesiniku tootmisel jt. 


Teised idufirmade, suuremate ettevõtete, akadeemiliste ringkondade ja kodanikuühiskonna

kogukonnad liituvad aja jooksul algatusega, et moodustada tulevikku suunatud rohesektori

suunanäitajate rühm kogu EList. 


Mõningad teemad, millega Cleantech for Europe’il aktiivselt tegeleda tuleb:

  • Koostada valdkondlikud üleminekuplaanid, kiirendada keskkonnahoidlikke riigihankeid.

  • Asutada vähemalt 10 ELi kasvufondi. Lisaks investeeringutele suurendada ka laenu ja toetusepõhist finantseerimist. 

  • Ühtlustada regulatsioone ja standardeid, et uuenduslikud ettevõtted saaksid lihsamalt levida üle riigipiiride.

Cleantech for Europe korraldab 8. septembril Cleantech for Europe'i tippkohtumise, kus osalevad Euroopa riskikapitali ja poliitikakogukondade peamised juhid. Tippkohtumise avab Euroopa Parlamendi liige ning Euroopa Parlamendi keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjoni esimees Pascal Canfin. 


Cleantech for Europe esitles täna ka oma esimest ELi kvartaalselt rohetehnoloogia ülevaadet. Analüüsist selgub, et selle aasta esimesel poolel investeeriti Euroopa Liidus (EL) roheinnovatsiooni rohkem kui 7 miljardit eurot riskikapitali. Kui 2021. aastat on olnud kuus kuud, on see näitaja juba ületanud eelmise Euroopa rekordi, mis oli 2020. aastal 4,7 miljardit eurot. Cleantech Estonia kinnitusel on roheidudesse investeeringud ka Eestis läbi tegemas hüppelist tõusu - kui näiteks 2018 oli investeeringute kogusumma 39 miljonit EUR, siis 2020 oli see juba 52 miljonit EUR ja 2021. aastal on poole aastaga tehtud investeeringuid 112 miljonit eurot.


Lisainfo:

Erki Ani

Email: erki@cleantechforest.ee

Tel: +372 552 1229

 

Cleantech Estonia is an Estonian non-profit that started their activity in year 2016 dealing with financing start-ups that develop green/clean technologies, promote environmental education and sustainability topics. Cleantech Estonia has hosted major start-up and accelerator programs such as Beamline Beta,  ClimateLaunchpad, EIT Climate-KIC Accelerator, Climathon and more. To learn more about possibilities of different green technology developments, contact the CEO of Cleantech Estonia Erki Ani by email erki@cleantechestonia.ee.


#cleantech

59 views0 comments
bottom of page