Search

Cleantech ForEst ja Sunly avasid Eesti rohetehnoloogia demokeskuse

Updated: Mar 24* Text in English below


Pressiteade

18/03/2021

Tallinn


Cleantech ForEst ja Sunly on säästva tehnoloogia edendamiseks loonud esitluskeskuse, kus eksponeeritakse ja tutvustatakse Eesti rohetehnoloogia startuppe ning nende tooteid ja teenuseid. Keskuses on esitletud rohkem kui 40 idufirmat viies kategoorias, sealhulgas energia, põllumajandus ja toit.

Cleantech ForEsti tegevjuhi Erki Ani sõnul on demokeskus kohalike huvigruppide ja rahvusvaheliste võrgustike esmane kontaktpunkt, mis pakub ülevaadet Eesti idufirmade poolt väljatöötatud puhastest tehnoloogiatest.

„Demokeskuse asukohta valiti hoolikalt ning selleks osutus rohetehnoloogia keskus Port of Power, kus ühe katuse all tegutsevad valdkonna erinevad võtmetegijad. See on koht, kust juhime oma roheinnovatsiooni edendavat Beamline kiirendit ja see on ka koht, kus valdkonna idufirmade juhid, ettevõtjad, investorid ja teised sidusrühmad kohtuvad ja omavahel igapäevaselt suhtlevad," rääkis Erki.

Startup Estonia juht Eve Peeterson on kindel, et rohetehnoloogia demokeskusel on Eesti idufirmade maailmas oluline koht. „Cleantech on valdkond, mis peab olema ja lähitulevikus ka on horisontaalselt integreeritud kõikidesse ettevõtetesse. Uues demokeskuses esitletavad idufirmad mängivad selles protsessi otsustavat rolli, mistõttu on tegu suurepärase inspiratsiooniallikaga,” kommenteeris Eve.

Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp rõõmustab demokeskuse valmimise üle. “Sunly on Eesti rohetehnoloogia iduettevõtetesse investeerinud neli miljonit eurot ja teame kui oluline on olla kursis valdkonnaga, mis kasvab ja areneb hüppeliselt. Demokeskus on selleks sobiv koht, pakkudes investoritele ja startuppidele võimalusi oma investeeringute võimendamiseks,” kommenteeris Priit.

Eesti rohetehnoloogia demokeskus asub füüsiliselt Tallinnas Port of Power keskuses, kuid seoses COVID-i levikuga on külastused piiratud. Eraekskursiooni broneerimiseks tuleks ühendust võtta kogukonnajuhi Mari Sepaga aadressil mari.sepp@sunly.ee. Samuti võite cleantech.portofpower.ee veebilehel leida põhjaliku andmebaasi Eesti cleantechi idufirmadest.

Eesti Cleantechi demokeskuse valmimisele aitas kaasa valitsuse sihtasutus KredEx, mis pakub erinevaid rahastusvõimalusi. Projekti rahastab Startup Estonia programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainformatsioon: Erki Ani erki@cleantechforest.ee

Tel 372 552 1229
Cleantech ForEst and Sunly opened the Estonian Cleantech Demo Centre

Cleantech ForEst and Sunly have created a demonstration centre for promoting Estonian sustainable technology. The centre provides a space where cleantech startups, their products and services can be exhibited and introduced. More than 40 startups in five categories including energy, agriculture & food are covered at the centre.

Erki Ani, the CEO of Cleantech ForEst said that the demo centre is a primary contact point for local interest groups and international networks, allowing both of them to gain an overview of the clean technologies developed by Estonian start-ups.

“The location of the demo centre was carefully chosen to be at the energy & cleantech hub called Port of Power to benefit from having different key players all under the same roof. This is where we run our Beamline accelerator to encourage clean innovation and this is where direct contacts and interaction between st